Szczupła sylwetka

Płaski, lekko umięśniony brzuch, talia osy….Tę wizualizację poprzedza pytanie: „jak chudnąć?”, które wraca do nas niczym bumerang, każdego lata!  W końcu, która z nas nie marzy o szczupłej,wysportowanej sylwetce. Niestety jej osiągnięcie nie jest takie proste jakby się mogło wydawać. Nie łudź się, że po jednym dniu Twoja figura będzie przypominać posturę miss bikini. Droga do idealnej sylwetki jest dość kręta i wymaga czasu, ale warto się poświęcić!

Dieta – klucz do osiągnięcia wymarzonej figury! 

Kluczem do osiągnięcia idealnej figury jest dieta! Okazuje się, że w pierwszej kolejności szczupłą sylwetkę buduję się w kuchni! Aż 80% sukcesu zawdzięczamy temu, co jemy! Pozostałe 20% przypisuje się aktywności fizycznej. Tajemnica tkwi w jakości i ilości produktów, na których bazuje nasza dieta. Sprzymierzeńcami w wcale o szczupłą sylwetkę są:

  • warzywa i owoce,
  • nabiał,
  • ryby,
  • orzechy,
  • pełnoziarniste pieczywo,
  • oliwa z oliwek,
  • przyprawy takie jak: ostra papryczka, kurkuma, rozmaryn, tymianek.

Oprócz diety musisz pamiętać o odpowiednio dobranej aktywności fizycznej. Najlepszym sposobem na szczupłą sylwetkę są ćwiczenia kardio, czyli: jazda na rowerze, bieganie pływanie. Oczywiście to nie wszystko.
W celu osiągnięcia lepszego efektu zleca się jednoczesne wykonywanie ćwiczeń siłowych – przysiady ze sztangą, podnoszenie ciężarków.

Ważne!

W pogoni za szczupłą sylwetką nie możesz zapominać o zdrowym rozsądku! Pozwól sobie na relaks! Zrób „reset day” i daj odpocząć mięśniom, które potrzebują chwili wytchnienia! Zbyt intensywne ćwiczenia mogą przynieść więcej szkody niż pożytku!Z takim podejściem Twoje marzenia o szczupłej sylwetce spełnią się szybciej niż się spodziewasz!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *